• Powrót do 30 dni
  • Bezpłatna dostawa od 299 zł
Co pić podczas jazdy na rowerze zimą?

Co pić podczas jazdy na rowerze zimą?

Jeśli nie chcesz stracić kondycji zimą a trening indoor na trenażerze nie jest dla Ciebie, to prędzej czy później wybierzesz się na rower w temperaturach poniżej zera.. Zimne temperatury zmniejszają uczucie pragnienia, mimo że organizm odwadnia się szybciej niż w cieplejszych okresach. Zmuszają też do ubierania się cieplej, co sprawia, że podczas zimowego treningu wydaje ci się, że się nie pocisz, bo nie leje się z ciebie pot, który jest uwięziony przez funkcjonalną warstwę odzieży. Ponadto para wydobywająca się z ust ogrzewa i nawilża suche powietrze, które również powoduje odwodnienie. Jak więc zachować odpowiednie nawodnienie w zimie?

5 powodów, dla których nie warto odkładać roweru na zimę

5 powodów, dla których nie warto odkładać roweru na zimę

Wraz z listopadem "ciemny okres" kolarstwa przechodzi w kolejną fazę. Temperatury zaczynają zbliżać się do zera, a ciemność już około godziny 16.00 wystawia nas na próbę. Stan terenu i dróg też nie powala na kolana. Takie warunki na pierwszy rzut oka nie są zbyt atrakcyjne, jednak gdy się przełamiesz i ruszysz w trasę Twój trening może nabrać epickich rozmiarów i przynieść Ci wiele korzyści.

Hormony uwalniane podczas jazdy na rowerze i uczucia, które w nas wywołują

Hormony uwalniane podczas jazdy na rowerze i uczucia, które w nas wywołują

Znasz to uczucie, kiedy wracasz z pracy zły, wyczerpany, ale mimo tego wybierasz się na przejażdżkę rowerową i wracasz pełen energii? Czy zdarzyła Ci się sytuacja, w której nie mogłeś wsiąść na rower i byłeś przez to nerwowy? Dla jednych lampka wina jest środkiem odprężającym i poprawiającym nastrój, dla innych gry komputerowe a dla innych jazda na rowerze działa w identyczny sposób.