PODKOSZULKA SIX2 SUPERLIHGT – TAJNA BROŃ PODCZAS JAZDY W EKSTREMALNYM CIEPLE

Tagi:
PODKOSZULKA SIX2 SUPERLIHGT – TAJNA BROŃ PODCZAS JAZDY W EKSTREMALNYM CIEPLE>

Przez ostatnie lata temperatury są naprawdę wysokie, upały powyżej 35 stopni nie są już rzadkością. Moim zdaniem nie da się w pełni zaaklimatyzować do treningów i wyścigów w takim "safari", a więc każda aktywność fizyczna, którą podejmujemy jest postrzegana jako trudniejsza. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele rodzajów materiałów, które pozwalają nam osiągać maksimum swoich możliwości nawet w tak trudnych warunkach. W tym artykule przedstawię Wam moją "tajną broń" na ekstremalne upały – podkoszulkę SIX2 SML SUPERLIGHT.

PROBLEM Z PRZEGRZEWANIEM ORAGANIZMU

Jestem jednym z rowerzystów, którzy regularnie biorą udział w wyścigach. Wyścigi rowerowe zaczynają się zwykle około 11:00 w południe, więc regularnie poddaję swój organizm ekstremalnym warunkom. W przeszłości miałem wiele problemów z przegrzewaniem się mojego ciała, podczas upałów krew dosłownie gotowała mi się w żyłach i czasami przegrzewałem się do tego stopnia, że dostawałam dreszczy, co jest już końcowym stadium tego stanu. W każdym wyścigu, w którym się przegrzałem, musiałem potem zwolnić tempo i po prostu snuć dalej po trasie. Punkt zwrotny nastąpił, gdy odkryłem zalety bielizny termicznej przeznaczonej na ekstremalne upały.

POWODY, DLA KTÓRYCH ORGANIZM BEZ BIELIZNY TERMICZNEJ MOŻE ULEC PRZEGRZANIU

  1. Nie każda koszulka kolarska ma współczynnik ochrony UV, więc jeśli nie masz nic pod spodem, słońce będzie "palić" Twoją skórę, co szybko obniża Twoją wydajność, a uczucie gorąca jest niewiarygodnie niekomfortowe.
  2. Kiedy jeździsz bez bielizny termicznej, jesteś cały oblany potem, Twoje pory nie mogą oddychać, a więc Twoje ciało nie ma czasu na ochłodzenie się w taki sposób, jak tego potrzebuje.
  3. Noszenie samej koszulki po jakimś czasie sprawia, że masz na sobie „mokrą szmatę”, która lepi się do ciała. Temperatura w różnych odcinkach trasy dynamicznie się zmienia, a będąc mokry zmiany odczuwasz wyraźniej. Kiedy wyjeżdżasz z lasu, (gdzie w cieniu i na zjeździe może Cię przewiać) na rozgrzaną łąkę, tempo jazdy zdecydowanie się zmieni a nagła zmiana temperatur może być szokiem dla organizmu.
  4. Gdy przewieje cię podczas zjazdu, organizm szybko się ochłodzi, co nie jest dobre dla zdrowia. Najczęściej najbardziej obrywa się dolnej części pleców i możesz odczuwać ból w tym miejscu przez kolejne kilka dni.

Z CZEGO JEST USZYTA PODKOSZULKA SIX2 SML SUPERLIGHT  

Obecnie jeżdżę w termicznym podkoszulku włoskiej firmy SIX2 SML SUPERLIGHT z polipropylenu i włókna węglowego. Nadaje się do wszystkich sportów w wysokich temperaturach. Produkt zalecany jest do noszenia w bezpośrednim kontakcie ze skórą pod odzieżą sportową. Maksymalna ochrona przed poceniem, utrzymuje skórę suchą i przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Utrzymuje również prawidłową termoregulację organizmu, co ma kluczowe znaczenie w osiąganiu wyników sportowych.

JAK PODKOSZULKA NA MNIE LEŻY

Podkoszulka ma doskonały sportowy krój, jest w pełni elastyczna i bardzo wygodna w kontakcie ze skórą. Właściwie to nawet nie czuję, że mam ją na sobie. Nie zwisa mi pod koszulką, nigdzie nie odstaje i jestem z niej bardzo zadowolony. Jeśli planujesz jej zakup polecam zamówienie rozmiaru większego niż swój normalny rozmiar.

BENEFITY W CZASIE JAZDY

Niektórzy uważają, że w takie upały nie ma sensu się ubierać – przyznam, że przez długi czas ja też tak myślałam. Jednak wręcz przeciwnie – jasne, że nadal jest mi ciepło, ale moje ciało jest suche przez cały czas trwania ćwiczeń i nie odczuwam tak mocno różnic temperatur. Materiał utrzymuje temperaturę ciała na stałym poziomie przez cały czas trwania wysiłku. Nie czuję się przegrzany nawet w sytuacji, gdzie mój Garmin wskazuje 39 stopni. Nie przewiewa mnie podczas zjazdów. Odkąd go mam, ani razu się nie przegrzałem i mogę w pełni wykorzystać swoje możliwości podczas wyścigu lub treningu. 

Jeśli nie jesteś w stanie optymalnie funkcjonować w tak wymagających warunkach jakim jest ekstremalny upał, polecam wypróbowanie koszulki termoaktywnej SIX2 SML SUPERLIGHT jako odzieży, która może przyczynić się do zwiększenia Twojego komfortu podczas wyścigu lub treningu, w którym musisz osiągnąć maksimum swoich możliwości. Podkoszulkę można znaleźć na stronie Holokolo, gdzie dostępna jest również w różnorodnych opcjach kolorystycznych.