Po co nosić bieliznę termiczną i jak o nią dbać?

Tagi:
Po co nosić bieliznę termiczną i jak o nią dbać?>

Bielizna termiczna lub bielizna funkcjonalna jest zalecana do noszenia jako warstwa dolna pod odzieżą sportową, niezależnie od tego, czy jest to koszulka rowerowa czy odzież narciarska, ale jest również świetna do wielu innych sportów, takich jak bieganie, turystyka, narciarstwo biegowe itp., ale także do noszenia na co dzień lub rekreacji.

Zadaniem numer jeden w przypadku bielizny termicznej jest odprowadzanie potu z ciała, oddając go kolejnej warstwie odzieży lub odparowując wilgoć w powietrze. Włókna polipropylenowe są antyalergiczne, odporne na grzyby i bakterie i są dobrze tolerowane przez ludzką skórę. Polipropylen pochłania bardzo mało cieczy, ma niską wagę i przewodność cieplną. Włókna są mocne i zachowują korzystny lekko ujemny ładunek elektryczny. Są odporne chemicznie, więc nie można ich powierzchniowo farbować. Ponadto, jeśli bielizna termiczna zawiera włókna węglowe, odpowiednio utrzymuje temperaturę ciała. Można go podzielić na trzy kategorie w zależności od sezonu:

  • LATO - taka bielizna termiczna zaprojektowana jest na największe ciepło, gdy temperatura i wilgotność powietrza uniemożliwiają oddychanie skóry. Materiał jest w większości siatkowy i wyjątkowo lekki i służy jako warstwa pośrednia odzieży, zapobiegając w ten sposób nieprzyjemnemu ocieraniu i odciskaniu spoconej i mokrej odzieży. Bielizna odprowadza pot na zewnątrz, tworząc uczucie suchości. Zobacz na przykład podkoszulki BIOTEX POWER lub SIX2 SMR2
  • 4 PORY ROKU - produkty te są przeznaczone do noszenia przez cały rok i zwykle jako warstwa podstawowa, która ma bezpośredni kontakt ze skórą. Mają doskonałe właściwości izolacyjne i oddychające, utrzymując suchość skóry, eliminując wilgoć i związane z tym uczucie mokrej odzieży. Zapobiega również nagłemu ochłodzeniu i uczuciu zimna, gdy skończysz aktywność fizyczną. Wybierz z szerokiej gamy krojów i kolorów na naszej stronie internetowej, czy to z krótkimi rękawami, takimi jak koszulka BIOTEX HIGHTECH WARM lub długim rękawem - koszulka SIX2 TS2.
  • ZIMA – ta bielizna termiczna jest przeznaczona do noszenia w niskich temperaturach (poniżej 5°C), dzięki czemu nie musisz tracić cennej energii na ogrzewanie ciała. W takich warunkach potrzebna jest dolna warstwa odzieży, która nie tylko utrzymuje temperaturę ciała, ale także odprowadza pot bez zatrzymywania go w sobie. Taka bielizna termiczna ma zwykle gruby i mocny splot, co gwarantuje termoregulację, a jeśli do materiału zostanie dodana wełna merynosa, zdecydowanie nie powinno jej brakować w podstawowym wyposażeniu. Polecamy T-shirt BIOTEX CUBIC LONG lub SIX2 SERAFINO MERINO.

CZYSZCZENIE I KONSERWACJA

Podczas zwykłego noszenia wystarczy ręcznie uprać bieliznę termiczną w letniej wodzie bez żadnych środków i pozostawić do wyschnięcia. Ponieważ włókno prawie w ogóle nie wchłania cieczy, szybko wysycha.

Jeśli jednak czujesz, że bielizna wciąż jest brudna i chcesz ją uprać w pralce, zawsze najpierw sprawdź etykietę z symbolem konserwacji wydrukowaną lub przyszytą na praniu. Pierz bieliznę termiczną w maksymalnej temperaturze 40°C. Używaj specjalnych detergentów przeznaczonych do prania termo-bawełny i nie używaj płynu do płukania tkanin - w przeciwnym razie zmniejszysz wydajność włókien. Bieliznę termiczną zaleca się prać na odwrotnej stronie, najlepiej w specjalnych woreczkach do prania, aby chronić pranie przed możliwymi zamkami błyskawicznymi lub innymi metalowymi lub plastikowymi naszywkami. Bielizna termiczna może być odwirowana w pralce.