Okulary dla zadowolenia oczu każdego rowerzysty

Tagi:
Okulary dla zadowolenia oczu każdego rowerzysty>

Według naukowców jazda na rowerze może poprawić nastrój i działać uspokajająco. Ruch aktywuje w nas endorfiny (hormony szczęścia) i wywołuje uśmiech na twarzy. Uśmiech leczy, pomaga i chociaż dziś skrywa się za maseczką, nadal możemy się śmiać oczami i zarażać pozytywną energią. Kontakt wzrokowy i roześmiane oczy znacznie upraszczają naszą komunikację z innymi ludźmi. Nasze oczy odzwierciedlają nasze uczucia do osoby, z którą rozmawiamy, szczególnie czy postrzegamy ją pozytywnie, czy negatywnie. Amerykański badacz Paul Ekman badał wpływ śmiechu na ludzi. Dowiedział się, które mięśnie twarzy były aktywowane w ramach każdego uśmiechu, a następnie zdefiniował 19 różnych rodzajów śmiechu. Jednak tylko jeden z 19 wyrazów twarzy podczas uśmiechu jest naprawdę prawdziwy. Jest zdefiniowany przez mięsień oka, który jest gwiazdą szczerego śmiechu, powodując zamknięcie oczu w kącikach i tworzenie linii śmiechu przypominających wachlarza. Ten typ uśmiechu został nazwany Duchowym śmiechem, czyli śmiechem oczami. Uśmiechnij się oczami i chroń swój wzrok:

Dlaczego okulary są konieczne podczas jazdy na rowerze:

  1. Promieniowanie UV nie jest wychwytywane przez rogówkę lub tęczówkę, ale spada bezpośrednio na siatkówkę oka, gdzie powoduje zaburzenia widzenia.
  2. Również podczas zachmurzenia. Chmury w ogóle nie wpływają na intensywność promieniowania UV, dlatego okulary należy nosić nawet w pochmurne lub nawet deszczowe dni.
  3. Mały, ale szkodliwy. Podczas jazdy na rowerze twoje oczy mogą zostać ukodzone i męczone przez mikroskopijne cząsteczki kurzu, śniegu i lodu, ale także przez wiatr, który nadmiernie wysusza oczy, powodując ich podrażnienie oraz zmniejszenie koncentracji.

Bestsellery w Holokolo:

  1. TIFOSI INTENSE: Okulary Intense mają lekką, trwałą i odporną na wstrząsy oprawkę, soczewki odporne na zadrapania oraz elementy antypoślizgowe dla aktywnego stylu życia.
  2. TIFOSI ALLIANT: Aerodynamiczne krawędzie i pierwszorzędne materiały definiują ALLIANT jako mocne okulary przeciwsłoneczne dla rowerzystów, biegaczy i biegaczy wytrzymałościowych. Soczewki z wentylacją poprawiają przepływ powietrza, a regulowane elastyczne boki i hydrofilowe wsparcie gumy zwiększają przyczepność podczas pocenia, aby zapewnić idealne i stabilne użycie.
  3. TIFOSI TRACK: Okulary TRACK wykonane są z Grilamidu TR-90, nylonu homopoliamidowego, charakteryzującego się wyjątkowo wysoką wytrzymałością na zginanie, niską gęstością oraz wysoką odpornością na uszkodzenia chemiczne i UV. Okulary mają hydrofilowe gumowe boki i antypoślizgową belkę, która zapewnia ich stabilność.

 

TOP Dieta dla twoich oczu: Zasadniczą częścią diety powinny być kwasy tłuszczowe omega 3 oraz dużo minerałów i witamin.

Marchewki, pomidory i wszystko pomarańczowe i czerwone - są bogate w witaminy A, C i witaminę E, chronią przed nocną ślepotą.

Szpinak, jarmuż i wszystko zielone - chronią siatkówkę oka przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem ultrafioletowym.

Jajka – chronią oczy przed pojawieniem się zaćmy.

Jagody, winogrona i inne owoce jagodowe - poprawiają widzenie podczas zmierzchu i nocy.

Winogrona, sok winogronowy - poprawia krążenie krwi w tkankach oka.

Kwasy tłuszczowe Omega3 - ryby, orzechy, nasiona.

Proste ćwiczenia oczu na każdy dzień:

  1. Mruganie: mrugaj powoli co dziesięć sekund. Oddychaj powoli i głęboko. Otwórz oczy po wdechu, zamknij oczy podczas wydechu.
  2. Oczy kochają zieleń. Przez kilka sekund spójrz na obiekt oddalony o trzydzieści centymetrów, a następnie na odległy zielony obiekt i powtórz go kilka razy.
  3. Ciepło pomaga. Potrzyj dłonie, zamknij oczy i zakryj je dłońmi.
  4. Niczym na Wielkanoc. Opłucz oczy zimną wodą kilka razy dziennie.