10 powodów, dla których więcej kobiet powinno zacząć jeździć na rowerze

Tagi:
10 powodów, dla których więcej kobiet powinno zacząć jeździć na rowerze>

Drogie panie, ten artykuł powstał specjalnie dla was, szczególnie jeśli właśnie zastanawiacie się nad zakupem pierwszego roweru. Być może te powody pomogą wam w podjęciu decyzji.

 „Chcę wszystkich motywować i inspirować. Moim wielkim celem jest przyciągnięcie większej liczby kobiet na rower.” Niech za motywację służy wam holenderska kolarka Marianne Vos, która zdobyła osiem tytułów mistrza świata, dwa zwycięstwa olimpijskie i dwa tytuły mistrza Europy oraz jeden tytuł mistrza świata w kategorii juniorek.

Według statystyk mężczyźni jeżdżą trzy razy częściej niż kobiety i w prawie czterokrotnie dłuższe trasy. Istnieje jednak wiele powodów, dla których również kobiety powinny zacząć jeździć na rowerze, dlatego też my w Holokolo podobnie jak wielu innych entuzjastów kolarstwa, mamy nadzieję, że to tej grupy dołączy jak najwięcej dam. Oto 10 pomocnych wskazówek, które Cię o tym przekonają.

Jest to dobre dla twojego ciała

Regularna jazda na rowerze to prosty i przyjemny sposób na wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego życia. Normalnie zaleca się 150 minut umiarkowanych do ciężkich ćwiczeń fizycznych tygodniowo – na rowerze to żaden wyczyn.

Kobiety są z natury bardziej podatne na niektóre problemy zdrowotne i dlatego ważne jest, aby dbać o nasze ciała najlepiej, jak potrafimy. Jedną z najlepszych rzeczy w kolarstwie jest to, że może to robić właściwie każdy. Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy nie, możesz dostosować intensywność do swojej kondycji i celów.

Kolejną wspaniałą rzeczą związaną z jazdą na rowerze jest to, że jest praktycznie nie obciąża twojego ciała, szczególnie jeżeli chodzi o kolana i stawy. Co oznacza mniejsze ryzyko obrażeń. Nawet przy umiarkowanym obciążeniu widocznie poprawia kondycję i siłę.

To dobrze dla twojego umysłu

Fizyczne zalety jazdy na rowerze są dobrze znane, ale często pozostają niezauważone. Istnieją korzyści związane z jazdą na rowerze, które mają zbawienny wpływ na umysł i duszę. Kobiety (podobnie jak i mężczyźni) często muszą znosić codzienny stres związany z pracą i otoczeniem domowym, co często wiąże się z lękiem i depresją. Motywacja do ćwiczeń i aktywności fizycznej jest czasem trudna do znalezienia, ale jazda na rowerze to świetny sposób na oczyszczenie głowy. Już pół godziny jazdy po pracy z pewnością pomoże Ci zmniejszyć poziom stresu po męczącym dniu, poprawiając w ten sposób zdrowie psychiczne kilometr po kilometrze. Radość z jazdy gwarantuje polepszenie nastroju, gdy poczujesz, że masz zbyt wiele na głowie.

Pomaga złagodzić objawy podczas „tych dni”

W przypadku menstruacji, skurczy, menopauzy lub zespołów napięcia przedmiesiączkowego większość kobiet uważa, że ćwiczenia są ostatnią rzeczą, jakiej chcą. Jednak delikatne, niewymagające ćwiczenia mogą złagodzić te objawy. Jazda na rowerze to doskonały wybór, ponieważ jest to ćwiczenie, które nie obciąża organizmu.

Wzmacnia przyjaźnie

Społeczność kolarska jest bardzo przyjazna. Fakt, że jest to bardzo towarzyska aktywność na pewno zachęci cię do wskoczenia na rower i dołączenia do znajomych. Jeżeli uda Ci się stworzyć grupę pełną przyjaciół, z którą będziesz regularnie jeździć rowerem, którzy będą cię inspirować i motywować to już jest wielkim zwycięstwem!

Pomaga ci spędzać więcej czasu z rodziną

Podobnie jak z przyjaciółmi, możesz spędzać czas na rowerze z rodziną. Jazda na rowerze jest prosta, dlatego możesz zaangażować w nią swoje dzieci i partnera. Otworzy to drzwi do nowych możliwości, utrzymania rodziny w dobrej formie i dobrej kondycji podczas wspólnego spędzania czasu. Przyjemne są również rowerowe wakacje, podczas których przeżyjecie razem mnóstwo fantastycznych przygód.

Odzież rowerowa jest teraz nie tylko praktyczna, ale także stylowa

Przez długi czas trudno było uzyskać odzież rowerową, która byłaby nie tylko dobrej jakości, ale byłaby także estetyczna. W XVIII wieku kobiety musiały jeździć na rowerach w gigantycznych spódnicach, które utykały w pedałach i były bardzo niewygodne. Na szczęście od tego czasu przeszliśmy prawdziwą ewolucję.

Mamy teraz szeroki wybór praktycznych i estetycznych ubrań. Dzięki temu możemy czuć się na rowerze nie tylko komfortowo, ale i modnie. Sprawdź naszą kolekcję damską w Holokolo - z pewnością coś dla siebie znajdziesz.

To jest dobre dla planety

Im więcej osób jedzie do pracy samochodem, tym bardziej poziom zanieczyszczeń w powietrzu rośnie. Im więcej jeździmy na rowerze, tym bardziej przyczyniamy się do tego, że powietrze jest czystsze i mamy bezpośredni wpływ na nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich. Oczywiście - nie jest to możliwe każdego dnia, ale za każdym razem, gdy wybieramy rower jako środek transportu, czy to do pracy, czy tylko do sklepu, nasza planeta jest nam bardzo wdzięczna.

Pomaga poprawić wydajność pracy

Zasadniczo pracownicy, którzy jadą rowerem do pracy, są bardziej wydajni. Wynika to głównie z faktu, że poranna godzina szczytu lub stresująca droga w zatłoczonym transporcie miejskim często powoduje, że ludzie przychodzą do pracy już od rana w złym humorze. Z drugiej strony rowerzyści przychodzą do pracy z uśmiechem i energią, mając satysfakcję z porannego treningu. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz pracę siedzącą.

Jazda do pracy na rowerze pomaga kobietom poprawić wydajność, produktywność i aktywność w ciągu dnia, potencjalnie zwiększając perspektywy kariery.

Duży wybór rowerów na rynku

Rynek oferuje dziś wiele rodzajów rowerów do różnych celów. Jeśli nie możesz wybrać, skontaktuj się z ekspertami, którzy chętnie Ci doradzą. Krótko podsumujemy twoje możliwości:

  • Rowery górskie (MTB) – dla entuzjastów jazdy w terenie
  • Rowery crossowe i trekkingowe – nadają się na wycieczki i lżejszy teren
  • Rowery miejskie – do jazdy po mieście i codziennego transportu do pracy
  • Rowery elektryczne – ułatw sobie drogę i ciesz się jazdą na rowerze jak nigdy dotąd!
  • Rowery szosowe – do sportowej i wyścigowej jazdy po szosach

Zwiększa poczucie własnej wartości i pewność siebie

Być może najważniejszym powodem, dla którego kobiety powinny częściej jeździć na rowerze, jest to, że pomaga ona zwiększyć pewność siebie w pracy, w domu i podczas wszystkiego, co robisz.

Każda chwila spędzona na rowerze, może transformować się w zwiększenie twojej pewności siebie. Spędzasz czas sama ze sobą, zyskujesz formę, czujesz się dobrze i poznajesz nowych przyjaciół. To coś, z czego możesz być dumna, zwłaszcza, gdy czujesz, że wychodzi ci to coraz lepiej, jesteś w stanie pokonać coraz więcej kilometrów w krótszym czasie.

Więc w drogę, miłe panie! Na świecie jest tak wiele kobiet, które odnoszą sukcesy dzięki kolarstwu, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście do tego grona dołączyły również wy!