Santini zmienia produkcję: maski na twarz zamiast odzieży rowerowej

Tagi:
Santini zmienia produkcję: maski na twarz zamiast odzieży rowerowej>

Santini, włoska firma produkująca odzież i akcesoria rowerowe, dostosowuje wszystkie swoje możliwości produkcyjne i rozpoczyna produkcję masek na twarz.

Odpowiada na wyzwania włoskich polityków i rozprzestrzeniającą się pandemię koronawirusa, przez którą codziennie giną setki ludzi we Włoszech. Podobnie zareagowało kilka dużych włoskich firm.

Santini dołącza do lokalnego producenta tekstyliów Sitip i planuje produkować tysiące masek na twarz od poniedziałku 23 marca. Czeka się jedynie na przetestowanie prototypu.

Santini ma siedzibę w prowincji Bergamo, w najbardziej dotkniętym chorobą regionie Lombardii. Pierwsze tysiące masek zostaną dostarczone głównie na terenie prowincji Bergamo. Jednodniowe maski, z powodu ich braku, są używane tam przez tydzień.

Santini ubiera elitarną drużynę Trek - Segafredo, a także mistrza świata i mistrza Europy w kolarstwie, gdyż jest partnerem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W przeszłości ubierała również drużyny Mapei, Team Katusha, GreenEDGE, Vacansoleil i przez 25 lat dostarczała różową koszulkę zwycięzcy Giro d'Italia. Ubiera także słowacką drużynę narodową, w związku z tym również Petra Sagana, reprezentującego Słowację.