5 powodów, dla których jazda na rowerze jesienią jest świetna

Tagi:
5 powodów, dla których jazda na rowerze jesienią jest świetna>

Wraz z nadejściem września pogoda powoli zacznie się zmieniać, a jazda na rowerze nabierze ciekawego klimatu. Osobiście bardzo lubię tę porę roku i w tym artykule przedstawię 5 powodów, dla których uważam, że jazda na rowerze jesienią jest naprawdę piękna.

1. Trening dla przyjemności

Większość z Was w okresie letnim z pewnością bierze udział w różnych wyścigach czy imprezach kolarskich, gdzie potrzebna jest odpowiednia kondycja i trzeba nad nią ciężko pracować przez cały sezon. Wraz z nadejściem jesieni kończy się sezon główny, a wraz z nim serie wyścigowe. Dla mnie oznacza to, że w tym okresie mogę znacznie zwolnić i zacząć dosłownie cieszyć się treningiem. Nie śledzę godzin, kilometrów, czy interwałów i po prostu jeżdżę ciesząc się widokami. Bardzo lubię takie pedałowanie i na pewno świetnie wpływa ono na psychikę człowieka.      

2. Koniec ekstremalnych upałów i stabilna pogoda   

W ostatnich latach sezony jesienne były całkiem dobre i zawsze mieliśmy tu dość długie i piękne babie lato. Taka pora roku jest idealna do jazdy na „bajku”, ponieważ temperatury w ciągu dnia wahają się w granicach 18 - 25 stopni, czyli są idealne. Ranki i wieczory są chłodniejsze, więc powietrze nie jest zbyt gorące i łatwiej jest oddychać. Żegnamy też porywiste burze i ulewy z upałów, więc można zaplanować dłuższą jazdę bez narażania się na deszcz. 

3. Zabawa barwami

Jeśli chodzi o przyrodę, to podczas wyjazdu można dosłownie obserwować zmieniające się kolory liści i drzew, bo jesień potrafi zabarwić się naprawdę pięknymi kolorami. Osobiście preferuję o tej porze roku kolarstwo górskie, gdzie lubię wspiąć się na punkt widokowy lub miejsce, z którego jest ładny widok i tam obserwować otoczenie i jego nieskończone spektrum kolorów.

4. Koniec z alergiami i uciążliwymi insektami

Gdy robi się chłodniej, przyroda przygotowuje się do hibernacji, dlatego drzewa i kwiaty przestają kwitnąć. Alergicy odczują w tym czasie dużą ulgę, a ruch na łonie natury będzie dla nich znacznie przyjemniejszy. Również owady przenoszą się w miejsca z wyższą temperaturą i możemy pożegnać się z dokuczliwymi ukąszeniami komarów, dzięki czemu możemy bardziej skupić się na jeździe.

5. Korzyści zdrowotne

Oprócz zdrowia psychicznego, zahartujesz również swoje zdrowie fizyczne. Dzięki zmianie temperatury i poruszaniu się w chłodniejsze dni, organizm przystosowuje się do nowych warunków i nabiera odporności, co o tej porze roku jest naprawdę przydatne i chroni nas przed przeziębieniami i wirusami.

Mam nadzieję, że Wasz sezon rowerowy nie skończy się wraz z końcem lata i będziecie cieszyć się jesienią na rowerze. W następnym artykule opowiem Wam, jakie ubrania są odpowiednie na ten sezon.