Jaki bidon na rower?>

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej należy pamiętać nie tylko o odpowiednim ubiorze, ale i rzeczach, które umożliwią przeprowadzenie jej w bezpieczny oraz komfortowy sposób. Jednym z tych elementów jest prawidłowe nawodnienie - dostarczenie płynów wraz z niezbędnymi minerałami umożliwia wielogodzinne przejażdżki i czerpanie radości z podróży. Ale jaki bidon na rower będzie najlepszym wyborem? Przyjrzyjmy się temu bliżej. 

Bidony rowerowe potrafią zajmować znaczną przestrzeń naszych domowych półek. Wynika to z ich różnorodności - nie tylko tej wizualnej, ale i specyfikacji. Ważne jest, aby podczas zakupu bidonu skupić się na indywidualnych potrzebach. Bidony możemy kategoryzować ze względu na:

  • pojemność 
  • materiał wykonania
  • konstrukcję ścianek
  • ustnik
  • walory estetyczne

Marką, która oferuje szeroką gamę bidonów, jest między innymi Camelbak. Odpowiada ona różnorodnym potrzebom miłośników rowerowych przygód, proponując kilka bestsellerowych modeli. Te, które najczęściej pojawiają się w przesyłkach naszych Klientów, to Podium, Podium Chill, Podium Dirt Series oraz Podium ICE. 

Bidony Camelbak - przegląd oferty

Camelbak Podium jest dumnym reprezentantem serii, spełniając podstawowe zastosowanie bidonów. Jest dostępny w pojemności 0,62 litra oraz 0,71 litra, a niska waga umożliwia zabranie go na każdą przygodę. Dzięki wykonaniu z wolnego od BPA/BPS/BPF materiału, bidon Podium nie pochłania smaków i zapachów! Fakt ten wspiera równie technologa jonów srebra (Trustate Polypropylen), która hamuje rozwój bakterii wewnątrz. 

A czym jeszcze charakteryzują się produkty Camelbak? Ustnikiem z automatycznym zaworem Jet Valve! W praktyce oznacza to, że picie z bidonu podczas jazdy jest bardzo wygodne, przy otwartym ustniku nic nie przecieka, a w trakcie czyszczenia można go rozłożyć na mniejsze części. 

Kolejnym z popularnych modeli jest Podium Chill - podwójna konstrukcja ścianek utrzymuje temperaturę napojów dłużej niż w przypadku standardowych bidonów! Podobnie jak podstawowy model Podium, dostępny jest w pojemności 620ml i 710ml. We wnętrzu jego ścianek znajdują się jony srebra, a ustnik Jet Valve chroni przed przeciekaniem oraz dba o komfort użytkowania. 

Podium ICE to starszy brat Podium Chill, który zapewnia przechowywanie zimnego napoju aż o cztery razy dłużej niż klasyczny bidon! W jaki sposób? W podwójnych ściankach modelu ICE znajduje się substancja chłodząca. Podczas ciepłych dni polecamy dodać do jego wnętrza lód, który dodatkowo będzie chłodził znajdujący się w środku izotonik. 

Model ten dostępny jest w pojemności 620ml, został wsparty jonami srebra oraz ergonomicznym ustnikiem. To pozycja idealna na lato oraz zimowe obozy w cieplejszych stronach świata!

Bidon Podium Dirt Series sprawdzi się u osób, które nie boją się jady po wymagającym, często mokrym terenie. Model ten łączy w sobie najlepsze cechy bidonów Podium z dodatkowym elementem - zabezpieczeniem ustnika. Został dedykowany górskim aktywnościom, podczas których nie będziemy konieczne picie napoju z dodatkiem błota lub innych zabrudzeń. Nie boisz się mokrej ziemi, deszczu i kurzu? Podium Dirt Series jest dla Ciebie!

Marka Camelbak proponuje również butelki, które mogą sprawdzić się zarówno podczas użytku na rowerze, jak i innych aktywności. Komunikacja miejska, joga, wyprawa na siłownię lub do pracy? Sprawdź modele Eddy+ i Chute Mag!Inne bidony rowerowe

Jeżeli chcesz pozostać przy swojej ulubionej marce, postawić na minimalizm lub zaopatrzyć się w bidon nawiązujący do zespołu kolarskiego, również znajdziesz coś dla siebie! Oferta Holokolo jest na tyle szeroka, aby każdy mógł zaspokoić indywidualne potrzeby! 

Możemy zaproponować bidony takich popularnych marek jak Elite, Tacx czy Castelli. W odróżnieniu od Camelbak, dostępne są w pojemności 500ml i spełniają podstawowe cechy butelek rowerowych. Obecny rynek bidonów proponuje modele o różnorodnej specyfikacji oraz walorach estetycznych. Mamy nadzieję, że dzięki przeglądowi oferty marki Camelbak oraz innych opcji dostępnych w Holokolo, wybierzesz dla siebie idealny model!