Bikepacking - jakie torby wybrać?

Tagi:
Bikepacking - jakie torby wybrać?>

Bikepacking przyciąga do siebie coraz więcej osób, które chcą połączyć podróżowanie z aktywnością fizyczną, jaką jest jazda rowerem. Ten rodzaj turystyki nie ma ograniczeń - możesz uprawiać bikepacking na każdym rowerze, na różnym dystansie, po zmiennym terenie, z różnorodnymi torbami oraz z celem, jaki sobie wyznaczysz. Warto jednak zadbać, aby przygoda była bezpieczna i komfortowa, dobierając odpowiednie sakwy. Bikepacking - jakie torby wybrać, aby wrócić z wyjazdu i powiedzieć sobie „Ja chce jeszcze raz”

Oferta toreb i sakw rowerowych jest bardzo szeroka - każda z marek oferuje różnorodne rozwiązania montażowe, materiały, technologie czy miejsce na rowerze, w którym należy umieścić nasz bagaż. Biorąc pod uwagę sposób montażu, możemy wyróżnić torby:

  • na tylny bagażnik
  • na kierownicę
  • podsiodłowa
  • na ramę/pod ramę
  • na przednie koło

Dziś zaproponujemy Wam kilka bestsellerowych opcji toreb, które wybierane są przez osoby uprawiające turystykę rowerową. 

Na kierownicę

Torba montowana na kierownicę świetnie sprawdzi się do transportu najważniejszych rzeczy w naszym bagażu - dokumenty, elektronika, telefon czy mapa. Niektóre z bestsellerowych modeli wyposażone są w specjalne, przezroczyste kieszonki na klapie, dzięki czemu nawet w trudnych warunkach możemy mieć mapę terenu w zasięgu wzroku. Polecamy pojemny model Bar marki Longus, który idealnie sprawdzi się na kierownicy.

Torba podsiodłowa 

Torby montowane pod siodłem roweru to jedne z popularniejszych opcji u miłośników rowerowych aktywności. Mniejsze modele, takie jak Performance od PRO, MUD od Longus czy Tube Bag z Continental świetnie sprawdzą się do przewożenia zapasowej dętki oraz podstawowych narzędzi. Zalecamy, aby  zestaw naprawczy był zamontowany do każdego roweru - zajmuje mało miejsca, a potrafi uratować w niespodziewanej sytuacji. W naszej ofercie znajdziecie torby marki Continental, które w zestawie mają już dętkę i łyżkę do opon!  Czy da się prościej?

Dla osób, które wybierają się w dłuższą trasę, polecamy większe modele toreb podsiodłowych - to w nich warto umieścić rzeczy, z których będziecie rzadko korzystać podczas jazdy. W tym przypadku proponujemy torbę Outpost, która jest pojemna, ma wodoodporny pokrowiec oraz jest łatwa w montażu. 

 

Na ramę/pod ramę

W centralnej części roweru, jaką jest rama, można zmontować różnorodne torby - na niej lub pod nią. Na ramie szczególnie sprawdzą się torby, które mają specjalne miejsce na telefon - tym sposobem mamy wygodny kokpit z nawigacją. Takie rozwiązania są również idealne, aby umieścić przekąski na trasę - żelki, żele energetyczne, batony, precle? Wszystko pod ręką, co minimalizuje szansę na nagły spadek energii podczas wycieczki. Tutaj możemy polecić model Media oraz STM od marki Longus - mają one miejsce na telefon oraz przestrzeń na żywność czy inne drobiazgi. 

Pod ramą możemy umieścić większą i dopasowaną do geometrii roweru torbę, która pomieści resztę naszego ekwipunku oraz cięższe narzędzia. Co powiecie na klasyczny, trójkątny model Longus Trilong lub sakwę Discover od Pro?

Torba na bagażnik

Dla osób, które potrzebują większej pojemności do spakowania, polecamy sakwy na bagażnik - dzięki nim zabierzecie ze sobą niezbędny ekwipunek, a za sprawą dodatkowych toreb rozmieszczonych po dwóch stronach koła, zadbacie również o stabilność podczas przejażdżki. 

W wersji na sam bagażnik, szczególnie polecamy torbę Longus RCK - dzięki mocowaniu na rzepy sprawdzi się przy każdym rowerze. Dodatkowo, odpinana od góry komora zapewnia wygodne korzystanie podczas postoju. Dla osób, które przewożą większą ilość ekwipunku, polecamy model CRR tego samego producenta, który zapewnia aż 35L ładowności oraz Triple (42,5L pojemności). 

Wybór odpowiedniej torby powinien być przemyślany pod względem długości podróży, celu, naszych możliwości, terenu oraz potrzeb bagażowych. Lubisz minimalizm? Wybierz jedną z opcji, która będzie dla Ciebie wygodna. Potrzebujesz torby podczas jazdy do pracy? Pomyśl nad sakwami na bagażnik. Nie zapomnij o torbie podsiodłowej z zestawem naprawczym! 

Mamy nadzieję, że przegląd oferty toreb rowerowych jeszcze bardziej ulepszy Wasze backpackingowe przygody lub, kto wie, zachęci do tej formy podróżowania nowe osoby.