4 powody, dla których jazda grupowa jest IN

Tagi:
4 powody, dla których jazda grupowa jest IN>

Jazda na rowerze w grupie to świetne doświadczenie rowerowe. Oprócz tego, że jest to przyjemna społecznie aktywność, ma wiele zalet pod względem treningu. W tym artykule przedstawię 4 powody, dla których zdecydowanie powinieneś wypróbować tę formę jazdy na rowerze.

1. Motywacja

Są dni, kiedy nie wszystko idzie idealnie. Możesz być zmęczony psychicznie i po prostu nie mieć ochoty na trening lub robienie czegokolwiek innego dla swojego zdrowia. Jeśli jednak jesteś z kimś umówiony lub jesteś częścią grupy, po prostu przeforsujesz się i pójdziesz na trening. Tak więc najważniejszym filarem jazdy w grupie jest wspólny cel, a wraz z nim duża dawka motywacji, ponieważ większość grupy jest zawsze pozytywnie nastawiona i gotowa do treningu.

Duża dawka motywacji może być również korzystna podczas treningów o intensywności wyścigowej. Jeśli jesteś rowerzystą z ambicjami wyścigowymi, możesz wykorzystać jazdę w grupie z podobnie nastawionymi przyjaciółmi jako modelowy trening, aby zapewnić sobie przyjemny trening. Adrenalina będzie płynąć w żyłach, a wydajność będzie nieco wyższa niż w przypadku samodzielnej próby symulacji intensywności wyścigu.

2. Większa średnia prędkość przy mniejszym wysiłku

Kolejną zaletą treningu w grupie jest wyższa średnia prędkość, ponieważ peleton kolarzy porusza się z naprawdę dużą prędkością. Z punktu widzenia treningu jest to ogromna korzyść, ponieważ w ten sposób można łatwo rozwinąć tempo, dostosować się do wyższej prędkości, a jednocześnie nie zmęczyć się fizycznie.

Dobrze znaną zasadą jest, że czołówka grupy obraca się w regularnych odstępach czasu. Jadąc na czele peletonu należy więc zwiększyć swoje osiągi i spuścić powietrze z kolarskich kolegów. Następnie, w nagrodę, gdy dociągniesz swoją wagę i weźmiesz swoją kolej, kontynuujesz z dużą prędkością podczas jazdy w haku, gdzie oszczędzasz siły i przygotowujesz się do następnej zmiany.

Korzyści z takiego treningu są oczywiste: więcej kilometrów w krótszym czasie przy wyższym tempie i znacznie mniejszym wysiłku.

3. Poprawa techniki jazdy

Podczas jazdy w peletonie nieustannie doskonalisz swoją technikę jazdy. Przez cały trening musisz śledzić różne zmienne środowiskowe i natychmiast reagować. Sytuacja w ruchu drogowym jest często skomplikowana, więc doskonalisz swoją uwagę i refleks.

Podczas jazdy z hakiem rowerzyści poruszają się blisko siebie, więc ponownie doskonalisz swoją uwagę i umiejętność utrzymywania niewielkiej odległości za rowerzystą jadącym przed tobą. Co więcej, zyskujesz wyczucie w innych czynnościach, takich jak wysiadanie z siodełka, skręcanie, pokonywanie zakrętów, ponieważ zawsze ponosisz odpowiedzialność i w pewnym sensie pilotujesz również rowerzystów za sobą.

Można więc powiedzieć, że jazda w grupie jest również rodzajem testu wszechstronnych umiejętności na siodełku roweru i doskonałym przygotowaniem do wyścigu.

4. Nigdy nie jesteś sam z problemem

Z mojego doświadczenia wynika, że nic nigdy nie jest stuprocentowe. W tym miejscu trening grupowy ma niesamowitą przewagę.

My, rowerzyści, mamy różne natury w tym sensie, że niektórzy z nas podchodzą do treningów na luzie i zabierają ze sobą tylko dętkę i bombkę, niektórzy nie zabierają ze sobą nawet nic, a są i tacy zawodnicy, którzy mają ze sobą cały warsztat upchany w tylnych kieszeniach i sakwach. Podobnie jest z umiejętnością rozwiązywania konkretnych problemów technicznych. Dlatego też, gdy w grupie pojawi się jakiś problem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wspólnie sobie z nim poradzicie i ukończycie trening bez szwanku. Aby upewnić się, że nie jesteś czarną owcą w grupie bez podstawowej obsługi, spróbuj sprawdzić holokolo.sk, gdzie znajdziesz szeroką gamę przydatnych narzędzi.

Oczywiście problemy nie zawsze muszą być techniczne, a w przypadku upadku lub innych problemów zdrowotnych, jazda w grupie jest również świetna, ponieważ zawsze jest ktoś, kto może ci pomóc lub wezwać pomoc.

Mam nadzieję, że ten artykuł Cię zmotywował i wkrótce dołączysz do jakiegoś treningu społecznościowego. Obecnie na całej Słowacji ludzie wokół LEtape Slovakia zaczęli budować super społeczność, w której można dołączyć do takich grupowych przejażdżek w różnych lokalizacjach w całym kraju.