POCZĄTKUJĄCY ROWERZYSTA: WYBÓR ODZIEŻY I AKCESORIÓW NA JESIEŃ

Tagi:
POCZĄTKUJĄCY ROWERZYSTA: WYBÓR ODZIEŻY I AKCESORIÓW NA JESIEŃ>

Postanowiłeś więcej czasu spędzić na jeździe na rowerze, ale nie czujesz się komfortowo w swoich zwykłych ubraniach? Nic dziwnego – nie przynoszą one przecież wystarczającego komfortu na rowerze. Zapewnij swojemu ciału komfort, wygodę i radość, na które zasługuje, podczas odkrywania nowych miejsc, przekraczania swoich granic i osiągania nowych celów za pomocą nowego rowerowego stroju.

Producenci rowerów w ostatnich latach obserwują duże zapotrzebowanie klientów dla "dwukołowych przyjaciół", których używają do sportu lub rekreacji. Podobnie jak rowery zyskały na sprzedaży, również producenci i sprzedawcy odzieży i akcesoriów rowerowych odczuwają popyt ze strony początkujących sportowców.

Holokolo stara się przynieść swoim klientom radość z jazdy używając taktyki "rowerzysta rowerzyście". Wieloletnie doświadczenie rowerowe osób stojących za marką pozwala zaspokoić potrzeby różnych klientów, zarówno aktywnych rowerzystów, jak i tych początkujących. Każdy (nie)sportowiec może wybrać odzież z różnych materiałów, od różnych producentów, którzy ubierają również profesjonalny peleton. Wybór uwzględnia również wymagania cenowe. Niezależnie od tego, czy wybierasz kolarstwo szosowe, górskie czy nawet spinning i szukasz podstawowej odzieży kolarskiej, trafiłeś we właściwe miejsce.

Jeśli nie przejechałeś jeszcze setek kilometrów, czujesz się początkujący i nie chcesz wydawać całej wypłaty na odzież rowerową to dobrze trafiłeś. Chętnie wyjaśnię, dlaczego po wypróbowaniu różnych marek odzieży rowerowej, pozostałem wierny sklepowi Holokolo, w którym naprawdę można znaleźć to, czego potrzebujemy na każde warunki pogodowe. 

Podstawa

Patrząc na przejeżdżającego rowerzystę, od razu możemy stwierdzić, że do podstawowego wyposażenia na pewno należy koszulka, spodnie, rękawiczki i kask. Ważne są również akcesoria rowerowe z elementami odblaskowymi. Rozłóżmy to na czynniki pierwsze.

Kask

Bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu, więc zacznę od kasku, bez którego osobiście nie wyjadę w trasę. Holokolo oferuje kaski dla rowerzystów na różny teren. Rowerzysta szosowy potrzebuje lekkiego kasku, który będzie idealnie dopasowany, będzie wentylował głowę i chronił ją w razie upadku. Ja osobiście preferuję kask z siatką na owady. Wiatr we włosach jest przyjemny, ale pszczoła czy osa nie jest już mile widzianym gościem.

Kask kolarski - ALBEN (Limar)

Kolarz górski również ma do wyboru kilka wzorów, czy to z daszkiem, czy z przednim ochraniaczem. Istnieje możliwość dobrania odpowiedniego rozmiaru za pomocą załączonych tabel rozmiarów poszczególnych producentów. Niezbędna jest jednak znajomość obwodu głowy. Ostatnio jednak producenci kasków produkują rozmiary UNI, w których można łatwo regulować obwód głowy w tylnej części. 

Koszulka

Koszulka to nie tylko modowy element i sposób na pokazanie swojej sympatii do drużyny kolarskiej. Przy odpowiednim doborze materiału ciało będzie oddychać, a wtedy nie pozna uczucia spoconej, przylegającej koszulki. Koszulka do kolarstwa szosowego powinna być przylegająca, w kolarstwie górskim ważniejsza jest oddychalność. Jako kolarz szosowy potrafię docenić szczegóły szycia koszulki. Ważne są dla mnie silikonowe wykończenia na dole i na rękawach, koszulka musi pozostać we właściwym miejscu podczas jazdy. Przy wyborze biorę też pod uwagę jej "pojemność". Na plecach powinny być co najmniej 3 kieszenie, w których można umieścić telefon komórkowy, kurtkę przeciwdeszczową lub jakieś przekąski.

Zimowa koszulka kolarska z długim rękawem - AFTERGLOW WINTER (Holokolo)

Na stronie Holokolo znajdziesz koszulki w różnych wzorach nie tylko dla mężczyzn i kobiet, ale także dla najmniejszych rowerzystów. Przy obecnej porze roku należy wziąć pod uwagę również spadające temperatury. W chłodne dni ogrzeją Cię ocieplacze na ramiona lub koszulka z długim rękawem, ewentualnie z cieplejszego materiału.

Spodnie

Spodnie kolarskie są ważnym elementem zapewniającym komfort i przyjemność podczas jazdy. Dzięki żelowej wkładce i funkcjonalnemu elastycznemu materiałowi, który idealnie dopasowuje się do ciała kolarza, komfort będzie gwarantowany. Naprawdę nie lekceważyłbym tego elementu stroju kolarskiego. Jeśli komuś się wydaje, że można zastąpić je zwykłymi spodniami lub, w przypadku kobiet, legginsami, to może spotkać go zawód. Dzięki wkładce rowerowej jazda będzie dłuższa, ale przede wszystkim bardziej komfortowa.

Długie spodnie kolarskie z szelkami - WINTER (Holokolo)

W sklepie internetowym mamy możliwość wyboru spodni z szelkami lub bez. Z własnego doświadczenia polecam spodnie z szelkami, bo nie zsuwają się i chronią dolną część kręgosłupa przed powianiem. Podobnie jak w przypadku koszulek powinniśmy uważać na temperaturę i raczej wybrać długie spodnie bądź użyć nogawek. 

Rękawice

Oczywiście bardzo ważna jest również ochrona rąk. Rękawiczki ktoś by mógł uznać za zbędne – ja noszę je podczas każdej jazdy. Pomagają one zniwelować drgania na dłoniach i najbardziej cenię je sobie podczas jazdy po gorszej jakości asfalcie lub podczas zjazdów. Rękawice doceniłem również w przypadku kraksy, gdzie moje dłonie pozostały całe, bo rękawice wystarczająco je chroniły. W chłodniejsze dni używam zimowych długich rękawic, które oprócz ochrony zapewniają uczucie ciepła.

Kolarskie rękawiczki z długimi palcami - NEAT WINTER (Holokolo)

Krutka

Dobra rada jest na wagę złota. Na wycieczkę rowerową polecam zabrać dodatkową warstwę. Nie raz zaskoczył mnie niespodziewany deszcz, albo do zaplanowanej trasy dodano kilometry, a powrót odbywał się dopiero w chłodzie wieczoru. Doświadczeni rowerzyści znają poręczne kurtki przeciwdeszczowe, niepozorne, które można złożyć do rozmiarów piłki tenisowej i w razie potrzeby są ratunkiem przed niespodziewaną ulewą lub zjazdem.

Osobiście mam tę kurtkę od siedmiu lat i jeszcze mnie nie zawiodła. W przypadku deszczu lub podczas chłodniejszych dni naprawdę zdała egzamin:

Kolarska kurtka przeciwwiatrowa - X-LIGHT (Biotex)

Buty rowerowe

Odpowiedź na pytanie jak uefektywnić pedałowanie na rowerze jest prosta – buty kolarskie. Niezależnie od tego, czy wybierzemy proste wiązanie na rzepy, czy też system ściągający, nie należy zapominać o jednej ważnej rzeczy. Podczas zatrzymywania się i zsiadania z roweru należy wypiąć się z pedałów. W przeciwnym razie rowerzysta może bardzo dokładnie przyjrzeć się podłożu z bliskiej odległości. ?

Dobór odpowiedniego rozmiaru butów zależy od producenta. Niektórzy producenci zalecają wybór większego numeru ze zwykłych butów, jednak pewnie wszyscy możemy się zgodzić, że najlepiej jest buty przymierzyć. Oczywiście nie powinniśmy też zapominać o prawidłowym dopasowaniu pozycji bloków, aby stopy czerpały przyjemność z jazdy i nie bolały.

Buty rowerowe - F-11 (FLR)

Funkcjonalna odzież rowerowa

Mam nadzieję, że wszyscy rowerzyści, nawet początkujący, wiedzą, że jeśli temperatura spadnie poniżej 10°C nie ma potrzeby zimowania roweru i przygotowywania nart do sezonu. W sklepach lub w sklepie internetowym Holokolo znajdziemy również bieliznę z różnymi długościami rękawów, z wygodnych materiałów, które zapewnią nam wystarczające ciepło przy niższych temperaturach lub silniejszych jesiennych wiatrach.

Kolarska koszulka z długim rękawem - WINTER BASE LAYER (Holokolo)

Początkujący rowerzysta nie musi mieć profesjonalnego kolarskiego stroju, na który wyda wszystkie swoje oszczędności. W dzisiejszych czasach odzież rowerowa może Cię kosztować tyle, co jedno tankowanie. Każdy też przegląda recenzje podczas zakupu, aby mieć pewność, że będzie on udany. W ciągu ostatnich kilku lat wzbogaciłem swoją garderobę o produkty ze sklepu internetowego Holokolo i mogę szczerze powiedzieć, że jestem teraz bardzo zadowolony z posiadanego sprzętu.