Ekspert zaleca: w co się ubrać wczesną wiosną?

Tagi:
Ekspert zaleca: w co się ubrać wczesną wiosną?>

Wiosenna jazda na rowerze jest dla wielu rowerzystów najpiękniejszym czasem w roku. Może być jednak zdradziecka z powodu zmieniającej się pogody. Przeczytaj porady naszego eksperta, Dominika, jak przygotować się na wiosenny sezon.

W porze obiadowej świeci słońce, a termometr pokazuje dwadzieścia stopni, ale wieczorem zaskoczy cię deszcz i temperatura poniżej dziesięciu stopni Celsjusza. Rozgrzewka i pocenie się podczas długiej wspinaczki na szczyt, a następnie szybkie ochłodzenie w dół. Podczas jazdy rowerem w marcu lub kwietniu często konieczna jest zmiana liczby warstw odzieży.

Zalecamy przestrzeganie podstawowej zasady: zawsze zabieraj ze sobą więcej warstw ubrań, które możesz po prostu złożyć do kieszeni, jeśli w tym momencie nie chcesz ich nosić. Dlatego dobrze jest mieć na rowerze przytwierdzony uchwyt na telefon komórkowy, aby kieszenie koszulki mogły swobodnie przechowywać zapasowe ubrania.

Jako pierwszą warstwę polecamy koszulkę Six2 TS2 z długim rękawem. Wykonana jest z najlżejszego i najbardziej oddychającego materiału polipropylenowego dostępnego na rynku w połączeniu z prawdziwymi włóknami węglowymi. Tkanina zapewnia przenoszenie ciepła i ma właściwości antystatyczne, które chronią ciało przed ładunkiem elektrycznym spowodowanym tarciem kilku tkanin syntetycznych. 

Druga warstwa to koszulka Santini Svolta Winter. Jest ocieplana i jednocześnie oddychająca. Ma kieszenie z tyłu, w których można spakować dodatkowe warstwy na przykład ultralekką i aerodynamiczną kamizelkę Alé Light Pack. Praktyczna będzie również kurtka przeciwdeszczowa Agu Essential Rain, która chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Jest oddychająca, wodoodporna i zmieści się również w tylnej kieszeni koszulki. Możesz łatwo połączyć te trzy warstwy w zależności od temperatury i opadów.

Na nogi polecamy spodnie z szelkami i zamkiem błyskawicznym Biemme Item Winter. Wykonane są z materiału Super Roubaix z technologią NanoTech. Oznacza to, że nie zmokniesz i docenisz ich wodoodporność. Możesz dodać też drugą warstwę elastycznych ocieplaczy na nogi Biotex Thermal. Gwarantują ochronę termiczną mięśni nóg, skutecznie odprowadzają pot i utrzymują suchość skóry.

Przydatnym wiosennym dodatkiem jest czapka rowerowa Castelli Ros dostosowana do zmieniających się warunków pogodowych. Sztuczka polega na tym, że przedni panel odporny na wiatr i wodę można złożyć do tyłu, aby zapewnić całkowitą oddychalność, lub do przodu, aby zapewnić pełną ochronę. Ponadto materiał Pertex jest wyjątkowo cienki, aby czapka zmieściła się pod kaskiem.