Dlaczego odzież rowerowa jest lepsza od zwykłych dresów?

Tagi:
Dlaczego odzież rowerowa jest lepsza od zwykłych dresów? >

Odzież rowerowa zapewnia wiele korzyści podczas jazdy. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym czy zaawansowanym kolarzem. Niezależnie od tego, czy jesteś rowerzystą nastawionym na osiągi, na efektywny transport do pracy, czy na spokojne podziwianie natury. Zebraliśmy podstawowe zalety wysokiej jakości koszulek, kurtek i spodni rowerowych.

Rękawy na koszulkach i kurtkach bywają przedłużone „do rękawiczek”, aby ukryć wrażliwy obszar nadgarstka przed atakiem ciepłego lub zimnego powietrza. Lekko przedłużone koszulki i kurtki rowerowe zakrywają dolną część pleców podczas charakterystycznego ich zgięcia. A dzięki przylegającym spodniom rowerowym nogawki nie wkręcą Ci się w koła, ani w inne części twojego dwukołowego pupila.

Przyległość ubrań rowerowych lepiej chroni ciało przed niepożądanymi wizytami owadów. Poprawia również przepływ powietrza wokół ciała, zmniejszając w ten sposób opór powietrza. Producenci dostosowują również układ kieszeni i elementów odblaskowych do potrzeb rowerzystów. Ponadto wysokiej jakości tkaniny lepiej chronią skórę przed poparzeniem słonecznym, otarciami i wstrząsami.

(Nie)przepuszczanie wody

Termoregulacja to niemal niezależna dyscyplina naukowa w kolarstwie. Odporność odzieży na wodę jest ważna, ponieważ krople deszczu często potrafią nas zaskoczyć. Jednocześnie niezbędna dla zdrowej jazdy jest oddychalność zastosowanych materiałów, dzięki którym pot nie pozostaje na skórze.

I nie zapominajmy o psychologii i poczuciu przynależności. Wystroić się w rowerowe ubrania niczym zwycięzca Tour de France, czy też po porostu jako dwaj koledzy z miejscowego minipetetonu z pewnością ma swój urok.