Nie wiesz w co się ubrać zimą na rower? Pomoże Ci recenzja Adriana

Tagi:
Nie wiesz w co się ubrać zimą na rower? Pomoże Ci recenzja Adriana  >

Choć pogoda na to nie wskazuje zima wciąż trwa. Nie zważając na to wiele osób nie przestaje uprawiać sportu, jednak to wymaga używania odpowiedniej odzieży. Dlatego w dzisiejszym artykule chcę przedstawić moje spostrzeżenia i odczucia z testowania nowości od HOLOKOLO, zimowej kurtki WINTER 2IN1. Jak już sama nazwa wskazuje, jest to unikatowy produkt składający się z dwóch oddzielnych części odzieży. 

Kurtkę otrzymałem w momencie, gdy temperatury na zewnątrz wynosiły poniżej 10°C, a w niektóre dni nawet poniżej 0°C. Idealne warunki do przetestowania właściwości zimowej kurtki rowerowej WINTER 2IN1  – mając ją na sobie udało mi się pokonać około 100 km. 

Materiał i krój 

Mam 185 cm wzrostu i wybrałem rozmiar L w eleganckim czarnym kolorze. Kurtka pasuje na mnie idealnie i nie krępuje ruchów podczas jazdy. Na początek chciałbym się skupić na materiale, ponieważ jest według mnie powodem, dla którego powinniście kupić właśnie tę kurtkę. Jak podano na stronie Holokolo w opisie produktu, jej górna część składa się z 3-warstwowego laminatu odpornego na wiatr. Właśnie ta cecha zaskoczyła mnie najbardziej – oczywiście, w pozytywnym sensie.  

Pierwszą jazdę z tą kurtką odbyłem, gdy temperatura na zewnątrz wynosiła około 0°C i wiał silny wiatr. Od czasu, kiedy zacząłem jeździć na rowerze, miałem na sobie kilkadziesiąt koszulek i kurtek zimowych, ale żadna z nich nie była tak odporna na wiatr jak kurtka WINTER 2IN1. Przez całą drogę powrotną, kiedy wiatr był najsilniejszy, nie poczułem chłodu ani przez sekundę i moje ciało utrzymało ciepło przez cały czas treningu. Dlatego też materiałowi nie mam nic do zarzucenia.

Krój kurtki jest specyficzny. Odpinana kamizelka, która jest częścią kurtki, jest przymocowana za pomocą zamka błyskawicznego. Ogólnie jednak nie wpływa to na funkcjonalność, a krój kurtki jest bardziej uniwersalny i przeznaczony również do innych zimowych sportów, nie tylko kolarstwa. Elementy rowerowe są widoczne w postaci tylnych kieszeni lub gumowanego szwu na ogonie kurtki. Przyjemnie zaskoczyły mnie również elastyczne wewnętrzne mankiety na rękawach, które po założeniu rękawiczek zapobiegają przedostawaniu się zimnego powietrza.

Udogodnienia 

Podniesiony poziom bezpieczeństwa zapewnia szeroki pasek odblaskowy na górnej części rękawa, który znajduje się na lewej ręce, od strony potencjalnie zbliżających się samochodów. Funkcjonalność wspierają również kieszenie, które poza trzema tylnymi znajdują się także po bokach i jedna kieszeń na piersi. Kołnierz jest wysoki i z wewnętrznej strony pokryty polarem, który utrzymuje szyję w cieple.

Podsumowanie 

Ogólnie rzecz biorąc, nie mam zastrzeżeń do kurtki WINTER 2IN1 i uważam ją za wysokiej jakości produkt sportowy. Cena w porównaniu z kurtkami od innych producentów jest niższa, ale nie ustępuje im jakością. Staranne wykonanie i możliwość wykorzystania również do innych sportów czynią kurtkę WINTER 2IN1 produktem, którego nie powinno zabraknąć w zimowej sportowej garderobie.