Bezpieczeństwo na rowerze: 5 powodów, dla których warto wybrać POC

Tagi:
Bezpieczeństwo na rowerze: 5 powodów, dla których warto wybrać POC>

Kiedy mówi się o bezpieczeństwie na rowerze, wielu z nas w pierwszej kolejności myśli o szwedzkiej marce POC, która oferuje nie tylko ekskluzywny sprzęt rowerowy, taki jak kaski, ochraniacze i okulary, ale także własną, nowoczesną odzież rowerową. Co czyni POC tak wyjątkowym i dlaczego warto zainwestować w tę markę?

1. Technologia MIPS - najbezzpieczniejsze kaski w naszej ofercie

Choć sprzęt rowerowy firmy POC z pewnością nie należy do najtańszych, kupując go otrzymujesz naprawdę wysokiej jakości i bezpieczne akcesoria, które mogą nawet uratować Ci życie. 

Marka POC jest kojarzona głównie z kaskami, które są produkowane przy użyciu zaawansowanej technologii i są synonimem bezpieczeństwa. Jednym z powodów, dla których kaski POC są chwalone w świecie kolarskim, jest zastosowanie systemu MIPS®.

System MIPS® zapewnia zwiększoną ochronę w niektórych typach kasków. System ten działa jak swego rodzaju zawieszenie w kasku, które zapobiega przenoszeniu wstrząsu uderzenia do mózgu.

2. Chip, który może uratować ci życie

Czy wiesz, że wybrane kaski firmy POC zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić ratownikom jak najszybszą pomoc w razie wypadku? Jeśli jesteś miłośnikiem jazdy na rowerze w trudnym terenie i nie powstrzymuje Cię dzika przyroda, te kaski będą dla Ciebie idealne.

W wybranych kaskach znajduje się chip NFC Medical ID, który przechowuje ważne informacje o rowerzyście i jest dostępny natychmiast na miejscu wypadku. Bezpośrednio do kasku można przesłać zarówno profil medyczny, jak i dane kontaktowe. 

Ponadto, dzięki odblaskowi RECCO® wbudowanemu w tylną część kasku, ratownicy mogą szybko i łatwo odnaleźć Cię w razie wypadku w dowolnym miejscu. 

3. Soczewki opracowane we współpracy z firmą Carl Zeiss

Szukasz ostrego, wyraźnego obrazu i wyrafinowanej konstrukcji? Okulary POC są wyposażone w wysokiej jakości soczewki Clarity opracowane we współpracy z liderem branży optycznej, firmą Carl Zeiss. Rozjaśniają obraz, dzięki czemu można wyraźnie zobaczyć wszystkie nierówności na drodze, a także zapewniają widzenie peryferyjne. 

Okulary mają trwałą oprawkę, która nie ulegnie uszkodzeniu podczas upadku. Wyróżniają się lekką konstrukcją. W niektórych typach okularów na stopkach i noskach znajduje się guma hydrofilowa, dzięki niej okulary prawie nie odrywają się od twarzy i pozostają na swoim miejscu nawet podczas pocenia się lub deszczu. Nie trzeba dodawać, że wysoka ochrona przed promieniowaniem UV jest cechą charakterystyczną wszystkich typów okularów POC.

4. Ochraniacze, które dostosowują się do ciała

Oprócz popularnych kasków i okularów, POC oferuje również bardzo wygodne ochraniacze. Są one przystosowane do tego, by miękły pod wpływem temperatury ciała, ale twardniały natychmiast po uderzeniu, amortyzując je. 

W ochraniaczach zastosowano inteligentny, formowany 3D materiał VPD. Odprowadza również pot i wilgoć. Ochraniacze są formowane w 3D, dzięki czemu idealnie dopasowują się do kolana.

5. Ultranowoczesne i dopracowane wzory

Szukasz nowoczesnego i przyciągającego wzrok designu? Wszystkie akcesoria POC zostały zaprojektowane tak, aby zaoferować wybór nawet najbardziej wymagającemu rowerzyście. Co więcej, marka POC jest znana nie tylko z akcesoriów, takich jak kaski, ochraniacze i okulary, ale także z własnej odzieży rowerowej

W naszym sklepie internetowym można zapoznać się z ofertą nowych koszulek z krótkim i długim rękawem. Koszulki są wykonane z funkcjonalnego materiału siateczkowego, który odprowadza pot, co docenisz zwłaszcza latem. Dla zapewnienia maksymalnego komfortu tył jest przedłużony, a koszulka ma silikonowe wykończenie i elastyczny ściągacz.