5 powodów, dla których warto cieszyć się jazdą z CamelBak

Tagi:
5 powodów, dla których warto cieszyć się jazdą z CamelBak>

Czy zdarza Ci się, że na rowerze brakuje Ci wystarczającej ilości płynów i po jeździe czujesz się niemalże padnięty? Jak cieszyć się letnią jazdą na rowerze nawet w największe upały? Wypróbuj CamelBak - markę, która latem Cię nie zawiedzie.

1. Nawadnianie na rowerze nigdy nie było łatwiejsze

Czy zdarza Ci się, że na rowerze brakuje Ci wystarczającej ilości płynów i po jeździe czujesz się niemalże padnięty? O odpowiednim nawodnieniu pomyślał sam założyciel amerykańskiej marki CamelBak. Wszystko zaczęło się podczas 100-milowego wyścigu rowerowego HotterN'Hell w Teksasie w 1988 roku. Jak sama nazwa biegu wskazuje, uczestnicy mieli do czynienia z niezłym upałem.

Jeden z zawodników, Michael Eidson, postanowił zmierzyć się z problemem nawodnienia w letnich miesiącach w swój własny, oryginalny sposób. Ponieważ pracował jako cywilny ratownik medyczny, pożyczył z karetki worek infuzyjny i przyniósł go na wyścigi. Napełnił go wodą, umieścił w tylnej kieszeni koszulki, przewiesił rurkę przez ramię i przymocował ją do koszulki szpilką do ubrań. Inni zawodnicy mogli się z niego nabijać, ale dzięki temu narodził się nowy pomysł na innowacyjny sprzęt kolarski. 


Marka CamelBak do dziś sprzedaje najwyższej jakości rowerowe bukłaki na wodę. Nie musisz dzięki temu się zatrzymywać ani puszczać kierownicy, gdy potrzebujesz się napić. CamelBak jest więc popularny nie tylko wśród rowerzystów, ale także wśród narciarzy biegowych, wspinaczy i turystów górskich.


2. Bukłak z wodą zamiast bidonu

Niezależnie od tego jak wygląda Twoja przygoda z rowerem, z CamelBak możesz cieszyć się wygodnym nawadnianiem. W plecakach marki bez problemu zmieści się 2-litrowy bukłak z wodą, a dzięki specjalnemu wężykowi można uzupełniać płyny w podróży.

Crux Water Bag dostarcza o 20% więcej wody na jeden łyk, posiada ergonomiczny uchwyt ułatwiający napełnianie oraz dźwignię on/off, która łatwo zapobiega przeciekom. Zawór samoczynnie uszczelnia się po każdym użyciu, eliminując uciążliwe kapanie. Dodatkowo ta torba na wodę przeszła rygorystyczne testy wytrzymałościowe i jest wolna od związków BPA, BPS i BPF, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Technologia Hydroguard™ zapobiega również rozwojowi bakterii w zbiorniku i rurce.

3. Plecak, który mieści wszystko

Marzysz o idealnym plecaku, który pomieści cały Twój sprzęt rowerowy, przekąski, wodę i nie tylko? Marka CamelBak oferuje kilka rodzajów plecaków z doskonałą przestrzenią do przechowywania.

Na przykład popularny plecak M.U.L.E.® może pochwalić się doskonałym rozmiarem i sprytnymi opcjami przechowywania z łatwo dostępną kieszenią na dodatkową warstwę ubrań lub mokrą kurtkę po deszczowym dniu. Znajdziesz tu również odpinany pasek stabilizujący dla zwiększenia elastyczności i komfortu.

Kolejnym kluczowym akcesorium jest Magnetic Tube Trap™, który działa jak magnetyczny „łapacz” rurki. Tylny panel Air Support™, wykonany z ultralekkiego materiału o maksymalnej wentylacji, zapewnia komfort podczas całej jazdy.

Jeśli szukasz jak najlżejszego plecaka, polecamy Classic Light (objętość 4 l) lub Rouge Light (objętość 7 l)


4. Wysokiej jakości bidony rowerowe dla dzieci i dorosłych

Oprócz plecaków CamelBak oferujemy również bidony rowerowe. Butelka rowerowa EDDY® + FILTERED wyróżnia się filtrem wody. Dzięki temu, gdziekolwiek jesteś, możesz po prostu natychmiast przefiltrować swoją wodę.

Woda przechodzi przez dwa oddzielne etapy filtracji - filtr z pustymi włóknami usuwa bakterie, pasożyty i mikroplastiki, a filtr jonowymienny redukuje ołów, zły smak, chlor i inne niepożądane substancje chemiczne.

Główny pojemnik wykonany jest z bardzo wytrzymałego i lekkiego tworzywa Tritan™ Renew, które jest produkowane w 50% z materiałów pochodzących z recyklingu. Jest odporny na zapachy i plamy oraz wolny od niebezpiecznych związków BPA, BPS i BPF.

Pozostałe butelki rowerowe premium w kilku kolorach są zaprojektowane tak, aby bezpiecznie pasowały do różnych koszyków na bidony. Łatwo się ściskają, więc możesz przyjąć więcej płynów przy znacznie mniejszym wysiłku. W ofercie znajdują się nawet butelki dla dzieci, które zachwycą maluchy swoim designem. Bidony są wolne od niebezpiecznych związków BPA, BPS i BPF.

5. Wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu bez niebezpiecznych substancji chemicznych

Jeśli dbasz o środowisko i lubisz produkcję bez niebezpiecznych substancji chemicznych, sprzęt CamelBak to właściwy wybór. Plecaki CamelBak otrzymały odznakę Repurpose, która poświadcza, że sprzęt został wykonany z materiałów pochodzących z recyklingu, przy użyciu bezpieczniejszych substancji chemicznych i zaprojektowany tak, aby chronić zasoby i ograniczyć ilość przedmiotów jednorazowego użytku.